Enhedsterapi

Enhedsterapeuter

Du kan få behandling af enhedsterapeuter over hele landet. Mange behandlere kombinerer enhedsterapi med andre behandlingsformer. 

Listen herunder viser enhedsterapeuter inddelt efter region, så du kan finde den behandler der passer dig.

Hovedstaden

Omaya Axø
DK-kinesiolog RAB, Enhedsterapeut og Reikilærer 
www.energibriksen.dk
E-mail: Omaya@live.dk
Telefon: 2624 4492

Lisbeth Jessen
Enhedsterapeut og kiropraktor

https://www.enhedsterapeut.dk/ og www.kirojess.dk
Telefon: 4824 2444

Aischa Klüwer
Læge, Enhedsterapeut
Facebook-siden ”Rundt Om Integral Sundhed”
E-mail: mail@aischaklüwer.dk
Telefon: 4059 7131

Susan Lunddahl
DK-Kinesiolog RAB og Enhedsterapeut
København
www.velfungerende.dk
Telefon: 6060 7777

Mette Pedersen
DK Kinesiolog RAB og Enhedsterapeut
Brøndbyøster
www.farvedufte.dk

Anne Marie Thomsen
Enhedsterapeut og kinesiolog
København
www.buffalowoman.dk
E-mail: annemariethomsen5@gmail.com
Telefon: 6179 9181

Region Nordjylland

Kisser Bjerregaard
DK Kinesiolog RAB og Enhedsterapeut
www.kisser-bjerregaard.dk

Region Sjælland

Helle Bülow-Olsen
Enhedsterapeut og kinesiolog
Ringsted, Sjælland
Www.hellebulow.dk
E-mail: Kontakt@hellebulow.dk
Telefon: 2359 5302

Ingemaje Lotus Lange
Enhedsterapeut og coach 
Odsherred

E-mail: Ingemajelange@gmail.com
Telefon: 2398 0558

Region Syd

Hertha Borup
Læge, DK Kinesiolog RAB, Enhedsterapeut, Akupressur, Homeopatisk vejleder, Craniosacral terapeut
Asperup, Fyn
E-mail: Fam-Pustelnik-fyn@privat.tdcadsl.dk
Telefon: 64481600 (fastnet), 4042 5037 (mobil).

Lene Jespersen
Kinesiolog RAB, Enhedsterapeut og Bachterapeut  
Tåsinge og Odense
www.energiarbejder.dk
https://energiarbejder.onlinebooq.dk/
Telefon: 2860 4447

Jette Kruse Larsen
Kinesiolog RAB
Haarby
www.kinesiologi-i-halmhuset.dk
E-mail: jette@kinesiologi-i-halmhuset.dk
Telefon: 2012 2494

Lillian Neldeborg
Enhedsterapeut og zoneterapeut (Danske Terapeuter)
Svendborg, Fyn
 www.in-zone.dk og integreret-zoneterapi.dk
E-mail: Info@in-zone.dk og info@integreret-zoneterapi.dk
Telefon: 2230 3471

Birgit Nielsen
Enhedsterapeut og DK-Kinesiolog RAB
Fyn
www.kinese.dk
E-mail: birgit@kinese.dk
Telefon: 2343 3662  

Ann Marie Nora Kjerbye
Enhedsterapeut, Healer og Lydterapeut
Fyn
www.livingwithnature.dk
E-mail: info@livingwithnature.dk 
Telefon: 6012 9606

Anny Uldall Eriksen
Enhedsterapi, klangmassage og MediYoga
Brørup
www.gaiaskilde.dk
E-mail: aue@hulvad.dk
Telefon: 5329 2904

Stann Vad
Fysioterapeut, Kinesiolog, Enhedsterapeut, healer
Søndersø, Fyn
www.stann.dk
E-mail: mail@stann.dk
Telefon: 2671 8069